Nacházíte se v sekci: Úvodní stránka | Tvořivé dílny a výroba šperků

Tvořivé dílny a výroba šperků

V kroužku Tvořivých dílen a výroby šperků si děti vyzkoušejí netradiční výtvarné techniky a naučí se kreativně pracovat s nejrůznějšími materiály, jako jsou papír, dřevo, textil, sklo aj.

Zájemce čeká například malba na hedvábí, na sklo, na textil a na kameny, vitráže, batikování, drátkování, práce s FIMO hmotou, tea bag folding, patchwork, decoupage, quisling, mozaika, kanzashi, pletení z pedigu, špachtličkování, výroba papírových dekorací či ubrousková technika.

Ruční výroba šperků je autorská a originální, každý kousek je jedinečný. Děti si mohou vyrobit přívěsky, náhrdelníky či náušnice, ale třeba i pásky nebo přívěsky ke klíčům. Všechny své výtvory si žáci odnesou domů, ať už jako doplněk pro sebe či jako dárek pro své blízké.

Cílem tohoto kroužku je, aby děti byly motivovány k výtvarným činnostem, při nichž rozvíjí svou kreativitu, fantazii a manuální zručnost. Výtvarná činnost je jedním z nejlepších způsobů rozvoje jemné motoriky, koordinace a zlepšení mozkových funkcí díky zapojení obou hemisfér.

Děti se naučí:

  • různé výtvarné techniky – decoupage, tvoření z organzy, malba na hedvábí a na sklo, korálkové tvoření, bavlnkování, výroba šperků a mnoho dalšího
  • Vyzkoušejí si práci s různými materiály – fimo hmota, pletení z pedigu, candy bag, quilling skládání z čajových sáčků (tea bag folding) atd.
  • vytvářet netradiční a málo známé výrobky
  • Vyrábět si vlastní šperky a ubrouskové dekorace
  • Zapojit svou fantazii a rozvíjet kreativitu
  • Rozvíjet svou tvořivost


Délka vyučovací hodiny je 60 minut.


Pro navštěvování kroužku nevyžadujeme žádné speciální pomůcky ani oblečení, důležité je pouze to, aby se děti cítili pohodlně. Doporučujeme pořídit si zástěru, případně starou košili, aby si děti neušpinily oblečení.

Na závěr každého školního pololetí bude připravena ukázková hodina pro rodiče. 

Zpět do nabídky kroužků

banner 1banner 2banner 3banner 4