Autoři našich metodik

Propracovaná metodika je pro nás velice důležitá. Bez ní bychom nemohli nabídnout kvalitní náplň kroužků. Naším cílem je, aby se děti na kroužcích bavily, naučily se nové věci a poznaly, jak moc rozmanitých činností mohou ve volném čase dělat.

Autoři našich metodických materiálů jsou lidé erudovaní ve svém oboru, kteří pracují nejen na vytváření nových metodik, ale také pomáhají rozvíjet a zdokonalovat aktivity naší společnosti. Metodici vycházejí ze získaných znalostí i vlastní praxe, což se pozitivně odráží na výsledcích jejich práce.


 

Mgr. Jindřiška Váňová
autorka metodiky tanečního kroužku

Jindřiška v Rytmiku pracovala od roku 2009 do roku 2013 jako lektorka tanečků, aerobiku a keramiky v Plzni. Vystudovala obor Učitelství pro 1.stupeň ZŠ na Pedagogické fakultě ZČU.

Od 11 let tancuje a cvičí aerobik, také vystupovala na různých představeních. Je certifikovanou lektorkou aerobiku od Ministerstva školství. Jindřiška je učitelka na 1. stupni základní školy, jezdí také na letní tábory a svůj volný čas tráví ráda s dětmi. Je velmi přátelská, komunikativní a energická.

Říká o sobě

Mám ráda hudbu, tanec, hru na klavír a saxofon. Ve volném čase také jezdím na kole a věnuji se ručním pracím. Jsem za příležitost pracovat v Rytmiku vděčná, protože jsem dostala šanci, jak se dále rozvíjet při práci s dětmi. V Rytmiku pracuje skvělý tým lidí a já jsem ráda, že jsem mohla být jeho součástí.

 

Petra Hložánková
autorka metodiky pro kroužek keramiky

Petra vystudovala textilní obor a ke keramice se dostala v roce 1995. Od této doby se práci s keramikou aktivně věnuje. Později začala vést své vlastní keramické kroužky pro děti i pro dospělé. Práci s dětmi se věnuje i v jiných oblastech, v létě například spolupořádá letní tábor pro děti v České Kanadě. Petra je velmi milá, ochotná a má spoustu skvělých nápadů.

Říká o sobě

V mém životě se snažím vše propojit. Lásku k dětem, k výtvarným technikám, ke zvířatům a k přírodě. Moje velké přání je statek v jižních Čechách, kde budu mít výtvarnou dílnu, a v ohradě zvířata. Tam pak budou lidé jezdit na odpočinkovou dovolenou.

Motto
„Člověk je mladý do té chvíle, dokud má odvahu si plnit své sny. Pokud tě baví všechno, tak hledej způsob života, který ti to umožní zkombinovat.“

 

Barbora Skoumalová
autorka metodiky angličtiny

Bára v Rytmiku pracovala jako lektorka kroužku anglického jazyka. Má bohaté zkušenosti s prací s dětmi i s jejich výukou, které uplatnila právě při tvorbě metodiky pro Rytmik.

Bára studuje na vysoké škole obor Lektorství anglického jazyka. Dříve pracovala jako au-pair v Anglii a nyní pracuje jako učitelka v mateřské školce. Je velmi přátelská, milá a obětavá.

Říká o sobě
Angličtina a práce s dětmi je to, co mě v životě naplňuje. V Rytmiku jsem dostala šanci, abych se v obou těchto směrech mohla dále rozvíjet.

Při práci zde jsem získala a zrealizovala spoustu nápadů, jak nejlépe děti učit, aby to pro ně bylo zábavou a vytvořily si k angličtině kladný vztah. Ve volném čase ráda sportuji a píši povídky.

 

Ing. Linda Deutschová
autorka metodiky kroužku bojových sportů

Linda je aktivní sportovkyní, která své bohaté zkušenosti uplatnila při tvorbě metodiky pro kroužky bojových sportů. Je energická, vytrvalá a vše dělá naplno.

Linda je sedminásobnou mistryní Evropy, vicemistryní světa v Taekwon-do ITF a členkou české národní reprezentace v Tae kwon-do ITF. Pracuje i jako trenérka dětí v oblasti bojových sportů.

Říká o sobě
Když je čas, ráda zajdu do kina, poslouchám hudbu, přečtu si knížku nebo si zahraji na kytaru. Mým největším koníčkem je sport a práce s dětmi.

Ráda také pomáhám ostatním lidem.

 

Mgr. Eliška Bažantová
autorka metodiky kroužku Malý olympionik a kroužku Angličtina v pohybu

Eliška je velmi aktivní a přátelská. V Rytmiku nejdříve působila jako lektorka sportovních a tanečních kroužků. Nyní má na starost tvorbu metodiky pro sportovní kroužky.

Sport Elišku provází již od útlého dětství. V 15 letech ukončila aktivní trénink sportovní gymnastiky. Sportu se však intenzivně věnuje dodnes a to převážně vzdušné akrobacii, lezení po skalách a cyklistice. Již v 18 letech si udělala licenci pro trenérství sportovní gymnastiky.

Říká o sobě
U dětí mi záleží především na tom, aby je cvičení bavilo a nebylo pro ně pouze utrpením, jak tomu dnes často je.

Práce s dětmi mě baví proto, že to není pouze práce, ale především radost, která je odměnou za všechny starosti okolo.

 

MgA. Pavlína Mariánková, Dis.
autorka metodiky divadelního a dramatického kroužku

Pavlína je energická a milá. Pro Rytmik vytvořila metodiku pro divadelní a dramatický kroužek. Vystudovala obor dramatická výchova na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.

Má bohaté zkušenosti s prací s dětmi. Pracovala jako organizátorka a programová vedoucí zážitkových pobytů pro rodiče a děti, působila i jako vedoucí na letních táborech.

Říká o sobě
Od dětství jsem členkou organizace Junák, což mě také přivedlo k práci s dětmi. Ráda zpívám a cvičím jógu.

Práce pro děti je velmi krásná a jsem ráda, že se jí a dramatické výchově mohu ve své profesi věnovat.

 

Mgr. Anežka Bayerová
autorka metodiky pro logopedický kroužek Povídálek

Anežka má bohaté zkušenosti s prací s dětmi v oblasti logopedie.

Než začala působit v Rytmiku, pracovala jako logoped v ambulanci soukromé kliniky, terénní poradce rané péče a lektorka přednášek o logopedii. 

Říká o sobě
Mám ráda pohodu, vůně, sladkosti, cestování a usměvavé lidi.

Motto
„Všechno končí šťastně. Pokud ne, znamená to, že to ještě není konec.“