Dopolední aktivity

Milí rodiče,

očekáváte, že se vaše dítě na táboře něco nového naučí a to nejlépe formou zábavy? Dopolední aktivity našich příměstských táborů jsou rozmanité a zároveň přístupné všem dětem. Děti si mohou kteroukoli dopolední aktivitu vyzkoušet a zjistit tak, co je baví nejvíce. V těchto dopoledních činnostech pracují děti v menších skupinách, kde na ně lektoři mají dostatek prostoru a času pro realizaci konkrétního typu aktivity. Dětem je zde věnován obzvlášť individuální přístup. Nabízíme čtyři typy dopoledních aktivit zaměřené různými směry.

 

Tvořivá dílna

Děti jsou zde motivovány k výtvarným činnostem, při nichž rozvíjejí svou kreativitu, fantazii a manuální zručnost. Výtvarná činnost je jedním z nejlepších způsobů rozvoje jemné motoriky, koordinace a zlepšení mozkových funkcí díky zapojení obou hemisfér. Práce se spoustou zajímavých materiálů a netradiční techniky děti obohatí o nové zkušenosti a přinese jim radost z tvorby vlastních výrobků a dekorací

 

Sportovní aktivity

Sportovní aktivity dětem nabízejí ochutnávku nejrůznějších druhů kolektivních sportů, ale také veselé a zábavné pohybové hry a sportovní „turnaje“. Sportovní program nemá charakter tréninku a nemá za cíl dosažení špičkové sportovní výkonnosti. Při výuce jsou využívána všeobecně rozvíjející cvičení, která herní a soutěživou formou zvyšují obratnost a fyzickou kondici dětí.

 

Tanec

Má Vaše dítě rádo tanec? Tak jste na správné adrese! Část našeho tábora je určena také dětem, kterým tanec není cizí a touží po pohybu spojeným s hudbou a zábavou. Nedílnou součástí budou také jednoduché a líbivé taneční choreografie a důležité je i umění improvizace, které k tanci neodmyslitelně patří.

 

Malý vědec

Věda pomáhá dětem objevovat kouzlo světa hravým a dobrodružným způsobem. Každou hodinu má lektor připravenou tematicky podle našich kvalitních metodických materiálů. Děti se seznámí s přírodovědnými, fyzikálními a chemickými pokusy, naučí se nejen objevovat, ale také prohlubovat své chápání a vědomosti.