Zájmové kroužky v Brně a okolí

Projekty

Přinášíme zajímavá témata přímo do Vaší školy či školky! Vyberte si ze široké nabídky projektových dnů.

Zajímá vás konkrétní akce či máte dotazy? Chtěli byste přizpůsobit některý z projektů na míru? Kontaktujte nás na brno@rytmik-krouzky.cz nebo tel: 732 151 235.

 

Projektové dny v MŠ a ZŠ

 

  • Projektový den "Včeličkování aneb Na skok včelařem"

Program primárně realizujeme přímo v daných MŠ a ZŠ pod vedením zkušeného lektora – včelaře. Děti se dozví vše podstatné ze života tohoto užitečného hmyzu a mnohé zajímavosti z oblasti chovu včel. Vyzkouší si včelařský oblek i rozličné pomůcky, součástí programu je také ochutnávka medů a tematické hry. Délka programu: 1,5 – 2 hodiny, cena 80,-/dtě, prohlédněte si leták pro MŠ a leták pro ZŠ

  • Projektový den "Včelařské tvoření" NOVINKA

Rukodělná činnost s včelí tématikou pro děti v MŠ - výroba včelky, zdobení medových perníčků, svíčka z plástve, ochutnávka medových dobrůtek. Program je možno realizovat samostatně či jako v návaznosti na "Včeličkování". Délka programu: 1,5 – 2 hodiny, cena 95,-/dítě, detaily v našem letáku.

  • Projektový den "Hmyzáci" NOVINKA

Se zkušeným a nadšeným entomologem děti zavítají do říše hmyzu, dozví se zajímavosti ze života těchto nejmenších živočichů s důrazem na jejich užitečnost a s některými se seznámí naživo. Délka programu: 1,5 – 2 hodiny, cena 90,-/dítě leták zde.

  • Projektový den "(O)kouzlení"

Interaktivní představení nabízíme dětem v rámci MŠ. Součástí programu jsou nevšední kouzla (např. levitace, zvětšování, mizení) i mikromagie, děti si vyrobí vlastní kouzelnou kartu, odnesou si malý dárek a do třídy získají balonkovou ozdobu. Délka programu 70 – 90 min, cena 80,-/dítě, k dispozici leták pro MŠ.

  • Projektový den "Jak vidím, když nevidím" NOVINKA

Programem provází lektorka Petra Bezáková, která se setkáním s dětmi věnuje již dlouhou dobu. Sama žije s postižením zraku, běžně ji doprovází vodící pes. Cílem tohoto programu je přiblížit běžný denní život osob s postižením, zmírnit častý ostych a obavy dětí a ukázat způsoby správné komunikace a pomoci. Děti si vyzkouší simulaci postižení zraku, pomůcky pro nevidomé a poznají účel vodících psů. Vhodné pro předškoláky a žáky ZŠ, délka programu 45/90 min, cena 75,-/dítě, prohlédněte si leták s informacemi.

 


 


Spolek Petrklíč Spolek Petrklíč

Členové Spolku Petrklíč jsou nadšenými včelaři. Na toto téma pořádají množství odborných přednášek, kurzů a výukových programů. Dále se věnují i oblastem lesnictví, ekologie, myslivosti či botaniky.

Včelaření se v posledních letech vrací do popředí zájmu u dětí i dospělých, proto přinášíme toto téma mezi děti a žáky mateřských i základních škol.

  • Projektový den "Včeličkování aneb Na skok včelařem"

  • Projektový den "Včelařské tvoření" NOVINKA

  • Projektový den "Ze života hmyzu" NOVINKA


Kouzelník Michal Ondřej Kouzelník Michal Ondřej

Věřte, nevěřte, bavte se.“ To je motto talentovaného profesionálního kouzelníka Michala Ondřeje. Nečekejte tradiční vytahování králíka z klobouku, ale moderní magii provázenou nevšedními příběhy a emocemi. V jeho pojetí vás čeká dechberoucí představení, kterému nechybí ani pořádná dávka humoru.

Kouzla a magické myšlení neodmyslitelně patří k dětskému věku. Proto je naším cílem nabídnout dětem různé cesty získávání nových zážitků a zkušeností, které jim pomohou rozvíjet jejich kreativitu, fantazii a představivost.

  • Projektový den „(O)kouzlení“