Hobby horsing

Hobby horses je sport, který pochází z Finska, kde je znám již pět let. Zakladatelkou tohoto sportu je Alisa Aarniomaki. U nás se HH neboli Hobby Horsing dostal do povědomí zhruba před třemi lety.
Skupina, která se o tento sport zajímá, funguje spolu na youtůbech, na instagramech a jiných sociálních sítích.
Děvčata i chlapci, kteří jezdí na koni, mají svého čtyřnohého přítele ustájeného, ale ne vždy mohou na svém koni jezdit.

Právě proto mají svého Hobíka a věnují se Hobby horses. Jde o „kreativně“ ve směs ručně vyrobeného plyšového koně na tyči, na kterém tyto děti jezdí, závodí a užijí si legraci.
Spolu ve skupině se učí základním výcvikům s Hobíky, cvaly, kroky, pochody, pokyny aj. Děti se pak shromažďují na různých místech ČR a předvádí se cvičené drezurní a parkurové kreace. A to jak v halách, tak ve volných prostranstvích. Ve Finsku jsou možné dokonce certifikované drezurní zkoušky.

 

Děti se naučí:

  • znalosti, informace a historii Hobby Horsingu
  • manipulaci, vztahu a péči k Hobíkům
  • základnímu drezurnímu výcviku (krokům, cvalům, pokynům, triků a mnoho dalších interakcí)
  • seznámí se teoreticky a především prakticky se ZZVJ (základní zkouška výcviku jezdce)
  • koordinaci vlastního těla a Hobíka zároveň
  • správně skákat přes parkurové překážky s Hobíkem

Délka vyučovací hodiny je 45 min.

Pro navštěvování kroužku nevyžadujeme žádné speciální oblečení, důležité je pouze to, aby se dítě cítilo pohodlně a nic jej neomezovalo v pohybu (elasťáky, tepláky, tričko apod.). Jako obuv jsou vhodné cvičky nebo tenisky.

Pro tento workshop, je zapotřebí mít vlastního hobbíka.